Hva betyr konverteringen?
-
Avtalen går fra begrensende antallsbaserte prismodell til omsetningsbasert.
-
Tilgang til kanal-valg i NOBB Leverandør for å synligjøre varer for både bygg- og VA/VVS-segmentet
- Støtte for å registrere indeks/ledende priser i NOBB for å automatisere prislister gjennom NOBB Kontrakt
NOBB Total: Bli synlig for hele bransjen
Nå blir varekanalen NOBB Total tilgjengelig for leverandørene i NOBB som tilhører VA/VVS. I dette webinaret gikk vi gjennom hvordan dette gjøres i praksis og hvilke fordeler dette gir deg. Webinaret er særlig relevant for våre leverandører innen VA/VVS.
Etter en vellykket overgang fra NRF-databasen til en mer moderne og sømløs plattform i NOBB Leverandør er tiden inne for å gå vekk fra prismodellen som var tilknyttet den gamle NRF-databasen.
Nye muligheter i NOBB
Byggtjeneste har lenge ønsket å få avviklet den antalls-baserte prismodellen som ikke var optimal for å tilrettelegge for en fullstendig og heldekkende kilde på kvalitetsikrede produktdata. Ønsket fra markedet er at NOBB skal være en fullstendig sannhet og kilde for informasjon for å dekke deres behov for informasjon, dokumentasjon og prisinformasjon.
Hensikten med dette webinaret er å gi en innføring i hva det betyr for dere som leverandører i NOBB og ha tilgang til ta i bruk varekanalen NOBB Total.
Se webinaret om NOBB Total
For mer informasjon:
Nyheter fra Byggtjeneste:

– Én centimeter kan stoppe logistikkflyten
Døren inn til Coops sentrallager på Langhus røper lite om dimensjonene som venter. Vi går gjennom én hall. Så en til. På et 50.000 kvadratmeter stort anlegg flyttes varer i et tempo som ikke gir rom for avvik.

– Jobben med produktdata blir aldri ferdig
Bostik AS har jobbet hardt og strukturert med å heve datakvaliteten på sine produkter i NOBB. Det har beviselig gitt resultater.

Nå blir ECOproduct-vurderingene mer relevante
– Vi jobber kontinuerlig med å videreutvikle metoden for ECOproduct. De justeringene vi gjør nå, sørger for riktigere vurderinger.
