
Verdien av NOBB Miljødata:
-
Digitale GWP verdier fra EPD – direkte til varene dine
-
Gjør varer sammenliknbare
-
Miljødata er krav i mange prosjekter og anbud
-
Hjelper brukere ta miljøvennlige produktvalg
-
Mulighet til å gi klimagassregnskap på bygg
- CO2 avtrykk på faktura
Fra miljøkrav til markedsfordel
Se webinaret om miljødata i byggenæringen. Dette webinaret passer til de fleste i byggebransjen som har behov for produktdata.
Er du rigget for fremtidens marked?
Vi inviterte LCA.no, en av våre samarbeidspartnere på etablering av EPDer til å komme til Byggtjenste sitt webinar studio for å snakke om miljødata.
Webinaret ble sendt 25. juni kl 10.00
For å markere viktigheten av temaet stiller CEO Trond Edvardsen fra LCA.no og Byggtjenestes egen CEO, Mikkel Nielsen.
Målet var å gi deltagerne ett lite innblikk i hva to toppledere tenker rundt den jobben og ansvaret de respektive selskapene har for å formidle miljødata.
Se hele webinaret nå
Temaer:
-
EPD – bare lovkrav eller «licence to play» – hva er egentlig konkurransefordelene en kan få med oppdaterte miljødata?
- Digitale Produktpass – hvordan vil det som kommer påvirke behovet for data fra EPD?
Produksjon av EPD for leverandører
Byggtjeneste har etablert et samarbeidet med to aktører som produserer EPD. Dette gir rabatterte priser for våre leverandører i NOBB.