Fakta om Bostik:
-
Bostik er en global aktør som inngår i konsernet Arkema.
-
Produktene deres er delt inn i tre hovedkategorier: vegg & gulv, lim & tetning og montering & reparasjon.
-
I tillegg til bygge-og hjemmebruk-segmenter tilbyr de også industrielle limsystemer for sektorer som transport, emballasje og merking.
Bostik AS vant ærefull pris på NOBB-konferansen
Stor glede og overraskelse preget scenen da Årets NOBBer – Bostik AS ble hyllet på NOBB-konferansen 2025. Applaus til den strålende vinneren!
Norsk Byggtjeneste AS kunne 5. november ønske velkommen til sin trettiende NOBB-konferanse, hvor fellesnevneren for jubileumskonferansen var verdien og viktigheten av bransjesamarbeid, og hvordan NOBB står sentralt i dette samarbeidet.
Ekstra stas var det derfor å bli hedret med den gjeve prisen «Årets NOBBer 2025» i jubileumsåret, som et bevis på at iherdig arbeid og innsats med NOBB bærer frukter og til slutt kommer hele verdikjeden i byggenæringen til gode.
Årets NOBBer 2025
Denne ærefulle prisen, delt ut siden 1998 er et prestisjetungt mål for mange bedrifter.
Kriteriene for å bli valgt til årets NOBBer er at bedriften har relevant informasjon på alle områder i NOBB, med korrekt vareinformasjon, bilder, dokumentasjon, produktegenskaper, miljødata og sikkerhetsdatablader.
I år ble det valgt én leverandør til «Årets NOBBer», uavhengig av om de leverer til bygg eller VAVVS.
Juryen, bestående av representanter fra byggevarekjedene og kjeder /grossister i segmentet VAVVS, stemte frem en gruppe med nominerte og kåret deretter en verdig vinner.
Det har vært vanskelig å plukke ut leverandører som fortjener prisen, fordi veldig mange gjør en kjempegod jobb med innholdet i NOBB og legger ned betydelig innsats.
De nominerte til Årets NOBBer var:
- Auto Care AS
- Bostik AS
- Geberit AS
- Uldal AS
- Vitas Group AS
Juryen hadde følgende begrunnelse for vinneren Bostik AS:
«Vinneren får prisen som årets NOBBer fordi de har vist stor endringsvilje og lagt mye arbeid i å oppnå ett komplett NOBB-register. Årets vinner har vært leverandør i NOBB siden 1994, har ingen valideringsfeil og alle anbefalinger er oppfylt.»
Bostik AS – et datterselskap av Arkema og NOBB-medlem siden 1994.
Bostik AS forsyner det norske markedet med smarte lim- og tetningsløsninger for bygg, industri og forbrukere og med over hundre års erfaring satser de tungt på innovasjon og bærekraft.
Byggtjeneste gratulerer vinneren med enestående innsats!
Meld deg på nyhetsbrev
Andre relaterte artikler fra Byggtjeneste

Bostik AS vant ærefull pris på NOBB-konferansen
Stor glede og overraskelse preget scenen da Årets NOBBer – Bostik AS ble hyllet på NOBB-konferansen 2025. Applaus til den strålende vinneren!

Nye ByggDok klar til bruk – raskere, enklere og mer moderne
Mandag 27. oktober lanseres ByggDok i ny drakt. Da kan du som bruker nyte godt av etterlengtede forbedringer.

Ombruksvarer i NOBB
Nå kan ombruksvarer registreres i NOBB-plattformen, slik at disse gis unik identifikasjon som kan knyttes til dokumentasjon. Da kan ombruksvarer bli like enkelt å håndtere digitalt som nye produkter.